Relacja z Motor Show 2018 w Poznaniu

Przez trzy dni trwały targi Motor Show w Poznaniu, na których pojawiło się 170 wystawców z całej polski. Przygotowali oni dla zwiedzających aż 60 premier oraz pokazy przedpremierowe samochodów koncepcyjnych. To wszystko można było zobaczyć na ostatnim Motor Show 2018.

Tegoroczne targi upłynęły pod znakiem motoryzacji jutra. W stolicy wielkopolski królowały nowe technologie oraz tzw. zielone rozwiązania, czyli ekologia. A jak wiadomo ekologia = auta elektryczne. Wiele marek zaczyna wprowadzać do swojej oferty takie samochody, lub tworzy silniki tak by były jeszcze bardziej ekologiczne.

Skoda – nowe rozwiązania.

Tak jak zakładaliśmy to Skoda w tym roku brylowała na targach, przygotowała swój koncepcyjny model Vision E. To pierwszy w ofercie samochód napędzany wyłącznie energią elektryczną. Dzięki zastosowaniu silników o mocy aż 306 KM i napędzie na cztery koła samochód może przejechać nawet 500 km, a do tego można nim osiągać prędkości na poziomie 180km/h.

Oprócz koncepcyjnego modelu, zaprezentowano również nowoczesne systemy bezpieczeństwa w najpopularniejszym modelu czyli Fabii. Te funkcje to Monitorowanie martwego pola, kamery zewnętrzne czy system proaktywnej ochrony pieszych. Jak wiadomo Fabia FL to nie tylko innowacje ale również kwestie nowoczesnego designu.

Motor Show w Poznaniu nie ograniczał się jedynie do pokazów w zamkniętych halach. Przygotowano także strefę zewnętrzną, w której na zwiedzających czekały liczne atrakcje. Marka Škoda otworzyła specjalny plac manewrowy, w których można było na własnej skórze sprawdzić, jak działają jej nowe systemy bezpieczeństwa, na przykład Area View. Popularną atrakcją okazały się także symulatory dachowania i zderzeń, które naśladowały siły działające na ciało człowieka podczas wypadków.