Nissan Leaf otrzymuje 5 gwiazdek w testach EURO NCAP!

Nissan Leaf to pierwszy samochód, który został oceniony na podstawie nowego udoskonalonego i rozszerzonego protokołu testów zderzeniowych z roku 2018. Protokół ten przewiduje, szeroką gamę nowych testów m.in. scenariusze z udziałem pieszych czy rowerzystów, których na drogach jest coraz więcej w związku z dbałością o środowisko.

Leaf uzyskał aż 93% w tym teście. Ocena wystawiana w Euro NCAP wystawiana jest na podstawie serii testów i ich dokładnej analizie powypadkowej. Testy te odzwierciedlają codzienne sytuacje które mogą się przydarzyć na drodze.

Pięć gwiazdek które zostało przyznane Nissanowi, może potwierdzać skuteczność nowych systemów które zainstalował producent w swoim samochodzie elektrycznym. Mowa tutaj między innymi o licznych rozwiązaniach technologicznych, kamerach, czujnikach radarowych które pomagają rozpoznawać pieszych i stanowią one podstawę całego systemu bezpieczeństwa.

Tak samo jak Nissan każda Limuzyna zajmująca się transportem vip, wyposażona jest w najwyższej jakości systemy bezpieczeństwa, a nasi kierowcy posiadają wysokie umiejętności poruszania się tak nowoczesnymi samochodami.